Bartın 1 Şubesi

Ulus Temsilciliği Üyelerine Kaynaşma Ve Dayanışma Yemeği

Eğitim-Bir-Sen Bartın Şubesi, Ulus Temsilciliği üyelerini akşam yemeğinde bir araya getirdi.  Çerçi köyü dağ evinde verilen yemeğe  AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ, Eğitim-Bir-Sen Bartın Şube Başkanı Muhammet AKÇA ve şube yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Başkanı Kenan DURSUN, Ulus Belediye Başkanı  Hasan Hüseyin UZUN, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar DEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent  OK, Ulus İlçe Temsilcisi Kubilay KOCAMANEL   yönetim kurulu ve sendika üyeleri katıldılar.

Eğitim-Bir-Sen Ulus İlçe Temsilcisi Kubilay KOCAMANEL, konuşmasında toplantıya katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti ve şükranlarını sunarak, kaynaşma ve dayanışma maksadıyla yapılan etkinlikte bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Eğitim-Bir-Sen İlçe temsilciliği olarak üye çalışmalarının aralıksız devam ettireceklerini ve üye sayılarını daha da artıracaklarını belirtti.  

Eğitim Bir Sen Bartın Şubesi Başkanı Muhammet AKÇA, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ'a ve tüm katılımcılara, katılımlarından dolayı teşekkür ederek, birlik ve beraberliğin sağlanmasında, aradaki bağların güçlenmesinde son derece önemli olan bu tür toplantılarda bir araya gelmenin son derece önemli olduğunu dile getirdi. Eğitim-Bir-Sen Bartın Şubesi olarak 2016 mutabakatında il genelinde yetkili sendika olduklarını söyledi. Eğitim-Bir-Sen olarak ülke genelinde açık ara yetkili sendika olmanın yanı sıra elde edilen kazanımlarla sadece yetkili değil etkili de olduklarını,Eğitim-Bir- Sen'in sendikacılık anlayışında devlete, hükümetlerle ve milletin değerleriyle çatışma anlayışı olmadığını, eğitim çalışanlarının haklarını her daim savunma anlayışında olduklarını belirtti.

Eğitim-Bir-Sen olarak ’İş güvencesi kırmızı çizgimizdir’ diyen AKÇA “Emek örgütü olarak sahip olduğumuz nicel potansiyeli korumayı değil, üzerinde yaşadığımız toprakların ortak vatan, ortak yurt olmasını sağlayan niteliklerimizi harmanlayan güven duygusunu esas alıyoruz. Kamu personel sistemimizin ana gövde unsurlarından iş güvencesini, devletin ve milletin bekası açısından da garantör değerlerden biri olarak kabul ediyoruz. Kamu yönetiminde güven, kamu personel sisteminde güvence ve kamu hizmetlerinde kalite hem soyut değer hem de somut sonuç olarak var olmalıdır.’’diyerek konuşmasını sonlandırdı.
AKÇA, Ak Parti Milletvekili Yılmaz TUNÇ’a Bartın da eğitime dair yapılan tüm yatırımlar için teşekkür ederek, öğrencilerin ve eğitim çalışanlarının, kaliteli ve çağa uygun okul ve kurumlarla tanıştırdıklarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ’ta Eğitim-Bir-Sen Bartın Şube Başkanı Muhammet AKÇA'ya, şube yönetim kurulu üyelerine ve Ulus temsilciliğine nazik davetlerinden dolayı teşekkür ederek, Eğitim-Bir-Sen’in sivil anayasa ve özgürlüklerin yanında olduğunu belirtti. AK Parti hükümetlerinin bütçeden ayrılan payda ilk sırayı eğitime ayırdıklarını, kalkınmanın eğitim ile başladığını dolayısıyla bundan sonraki süreçte de bütçeden en fazla payın eğitime ayrılacağını belirtti. Bartın'da eğitim alanında kalitenin artması için çalıştıklarını yeni dönemde de eğitime büyük önem vereceklerini yeni, modern okul ve kurum binalarının yapılması için çalışacaklarını söyledi.